جلد 5 - ویژه نامه                   جلد 5 - ویژه نامه صفحات 124-115 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی، واحد کرج، دانشگاه آزاد اسلامی، کرج، ایران.
2- استادیار، گروه مدیریت آموزشی، واحد کرج، دانشگاه آزاد اسلامی، کرج، ایران (نویسنده مسئول) ، salimi_331@yahoo.com
3- دانشیار، گروه مدیریت آموزشی، واحد کرج، دانشگاه آزاد اسلامی، کرج، ایران.
چکیده:   (341 مشاهده)
هدف: هدف پژوهش حاضر طراحی الگوی سبک زندگی جهادی مدیران آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.
مواد و روش ها:تحقیق حاضر از نظر فلسفه ی پژوهش، پژوهشی کیفی با رویکرد استقرائی بوده، نمونه گیری در این پژوهش، نمونه گیری نظری است. در پژوهش حاضر پانزده منبع )مصاحبه شونده( مورد بررسی و تحلیل قرار گرفتند. فرایند تحلیل داده ها ساختاری بود و داده ها در سه مرحله کد گذاری، باز، محوری و منتخب تحلیل شدند. گردآوری و تجزیه و تحلیل داده ها، و تشکیل طبقات و مقوله ها و نیز نام گذاری آن ها طی چند مرحله انجام یافت.
یافته ها: یافته‌های پژوهش حاکی از آن است که سبک زندگی جهادی مدیران آموزشی دارای ابعاد اصلی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، فعالیت‌های عبادی و سیاسی، سلامت جسمانی و محیطی، سلامت اجتماع و روانشناختی، دانش محوری، ولایت محوری، روحیه ایثارگری و ساده زیستی می‌باشد که خود به مقوله‌های فرعی تقسیم می‌شوند.
نتیجه گیری: با توجه به نتایج به دست آمده از اولویت بندی ابعاد مدل معلوم شد فعالیت‌های عبادی و سیاسی، ولایت محوری و دشمن‌شناسی و روابط انسانی و روحیه ایثارگری در اولویت اول قرار دارند. همچنین سلامت اجتماع و روانشناختی، سلامت جسمانی و محیطی و قناعت و ساده زیستی در اولویت دوم قرار دارند و در نهایت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و دانش محوری در اولویت سوم قرار دارند
متن کامل [PDF 1706 kb]   (292 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1400/1/17 | انتشار: 1400/2/1

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.