جلد 6 - ویژه نامه                   جلد 6 - ویژه نامه صفحات 34-25 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Izadkhah S, Ganjouei F A, Haji Anzahaee Z. Presenting the Business Strategies Model for Marketing Sports Products in Social Networks. Islamic Life Style 2022; 6 :25-34
URL: http://islamiclifej.com/article-1-1525-fa.html
ایزدخواه شکیبا، گنجویی فریده اشرف، حاجی انزهایی زهرا. ارائه مدل استراتژی‌های کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی در شبکه‌های اجتماعی. سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت 1401; 6 () :34-25

URL: http://islamiclifej.com/article-1-1525-fa.html


1- گروه تربیت بدنی، واحد تهران مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران.
2- گروه تربیت بدنی، واحد تهران مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران (نویسنده مسئول). ، ganjouei@yahoo.com
3- گروه مدیریت ورزشی، واحد تهران مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران.
چکیده:   (245 مشاهده)
هدف: امروزه بسیاری از سازمان‌ها از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می‌کنند. در نتیجه، هدف این مطالعه ارائه مدل استراتژی‌های کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی در شبکه‌های اجتماعی بود.
مواد و روش‌ها: این مطالعه از نظر هدف کاربردی و از نظر شیوه اجرا مقطعی از نوع همبستگی بود. جامعه پژوهش صاحب‌نظران، ذی‌نفعان و ذی‌ربطان کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی به تعداد 2874 نفر بودند که حجم نمونه بر اساس نرم‌افزار سمپل پاور 370 نفر تعیین که با روش نمونه‌گیری دردسترس به‌عنوان نمونه انتخاب شدند. ابزار پژوهش پرسشنامه محقق‌ساخته با 68 گویه بود که روایی محتوایی آن با نظر 7 نفر از اساتید و متخصصان تایید و پایایی آن با روش آلفای کرونباخ مناسب ارزیابی شد. داده‌ها با روش‌های تحلیل عاملی اکتشافی و مدل‌یابی معادلات ساختاری در نرم‌افزارهای SPSS-25 و AMOS-23 تحلیل شدند.
یافته‌ها: یافته‌ها نشان داد که مدل استراتژی‌های کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی در شبکه‌های اجتماعی، 9 عامل شامل استراتژی‌های نوآوری، ارتباط با مشتری، زیرساخت، توسعه، خدمات، نیروی انسانی متخصص، ترویج و تبلیغ، قیمت‌گذاری و محصولات داشت که بار عاملی همه عامل‌ها بالاتر از 40/0، میانگین واریانس استخراج‌شده همه آنها بالاتر از 50/0 و پایایی همه آنها بالاتر از 70/0 محاسبه شد. همچنین، مدل استراتژی‌های کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی در شبکه‌های اجتماعی برازش مناسبی داشت و استراتژی‌های نوآوری، ارتباط با مشتری، زیرساخت، خدمات، ترویج و تبلیغ و قیمت‌گذاری بر استراتژی محصولات، استراتژی‌های نوآوری، زیرساخت و نیروی انسانی متخصص بر استراتژی توسعه و استراتژی محصولات بر استراتژی نیروی انسانی متخصص اثر مستقیم و معنادار داشت (001/0P<).
نتیجه‌گیری: با توجه به یافته‌های این پژوهش، متخصصان کسب‌وکار برای بازاریابی محصولات ورزشی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند از نتایج این مطالعه استفاده نمایند و گام موثری در بازاریابی بردارند.
متن کامل [PDF 541 kb]   (103 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1401/3/20

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Islamic Life Journal

Designed & Developed by : Yektaweb